Perdah Makinesi Nedir? 

Beton dökümünden sonra zeminin düzleşmesi, betonunun arasındaki boşlukların kapatılması ve zeminin daha sağlam olması için kullanılan makinadır .Cilalama ve temizleme gibi işlemlerde kullanılmaktadır.
Saha betonları, otopark, endüstriyel ve ticari yapı, depo, havaalanı ve alışveriş merkezi şantiyeleri gibi sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

-Hangi perdah makinesi hangi durum için uygundur?

Hangi perdah makinesi hangi durum için uygundur?  Beton düzleştirirken perdah makinesinin sıklıkla örneğin kolonların etrafında yönlendirilmesi ve yüzey kenarlarının yakınında kullanılması gerekir. Bunun için itilen perdah makinesi çok uygundur. Bunların, büyük, binilir tip perdah makinelerine kıyasla manevra yetenekleri daha yüksektir, daha küçük ve daha esnektirler. İşlem yapılacak her yüzey için donanımlı olmanız için çeşitli boyutlarda elle itilen perdah makineleri mevcuttur. Küçük modeller kenar alanlar ve küçük boyutlu yüzeyler için mükemmeldir. Orta ila büyük boy itilir tip makinelerde ayrıca, makinenin mümkün olduğunca az güç harcayarak kullanılabilmesi için optimum bir dengeleme olmasına dikkat edilir. Bu modeller ayrıca çeşitli güç seçeneklerinde de mevcuttur. Bu perdah makineleri değişken devir sayılarında çalışabilir ve bu şekilde, üç işlem adımını da, ilk perdahlama, son perdahlama ve parlatma, hızlı bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlar. Perdah makinesinin şanzıman freni, elektronik emniyet şalteri ve motor devir sayısı sensörü kullanıcıya üç kat koruma sunar.

Çok büyük yüzeyleri düzleştirmek istiyorsanız, binilir tip perdah makinesi kullanımı daha verimlidir. Bu makine ile kısa zamanda çok daha büyük yüzeyleri düzleştirebilirsiniz. Binilir tip perdah makinesi yüksek verimi ve yüksek kullanım konforu ile göze çarpar. İsteğe göre ayarlanabilen operatör koltuğu ve ergonomik kumanda gibi diğer detaylar perdah makinesi kullanıcısının işini kolaylaştırır ve yön değiştirme hareketlerinin yol açtığı yorulmayı önler. Böylece büyük yüzeylerin düzleştirilmesini oturduğunuz yerden rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binilir tip perdah makineleri - itilir tipler gibi - çeşitli modellerde mevcuttur.