Baskı Beton nedir? 

Hemen her mekanda rahatlıkla kullanılabilecek şekilde tasarlanan zemin(taban) kaplama işleminin ortak adı baskı beton olarak bilinmektedir. Tamamen birbirinden farklı renklerde ve farklı desenlerde uygulanabilme özelliği sayesinde hemen her mekanın ihtiyacına uygun olacak şekilde baskı beton yapılabilme olanağı mevcut olmaktadır. Günümüz teknolojisi sayesinde son derece dayanıklı olan ve uzun yıllar sorunsuz hizmet veren zemin kaplama işlemi birçok kişinin baskı beton nedir sorusunun cevabı olmaktadır.

Baskı beton sisteminin en güzel özelliklerinden bir tanesi sanki taşların zemine tek tek döşenmiş hissi oluşturması ve böyle bir görüntü sunması olmaktadır. İşin bir güzel tarafı ise sistem size bu seçenekleri sonsuz sayıda çoğaltarak zevk ve beğeninize uygun hemen her model ve deseni oluşturabilmektedir. İster mekanınızda antik bir hava ister modern bir tarz ya da çok değişik bir havayı yansıtmanız mümkün olmaktadır.
- Baskı Beton Nasıl Yapılır?   

En çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alan baskı beton son dönemin en popüler zemin kaplama sistemlerinden bir tanesidir. Baskı beton nasıl yapılır ve en çok hangi tür mekanlara uygulanır birazdan bunların cevaplarını vereceğiz. Birçok uygulama işleminden önce yapılan zemin ve mekan temizleme işlemi kesinlikle baskı beton işleminden önce de yapılmalıdır. Ortam iyice temizlenmeli ve tekrardan kuruması sağlanmalıdır. Ortamda eğer eski beton kalıntısı, çakıl, taş çim veya toprak parçası gibi sıkıntı oluşturacak maddeler varsa kaldırılmalıdır.

Şayet zeminde yeterli oranda toprak yoksa, bu gibi yerlere granül dolgu işlemi gerçekleştirilmelidir. Bazen zeminin tamamına da granül dolgu uygulaması gerektiği durumlarda olabilmektedir. Buna bu işlemi yapacak olan usta zeminin durumuna göre karar vermektedir. Baskı beton uygulaması için en önemli ön şartlardan olan zeminin hazırlık aşaması tamamlandıktan sonra diğer hazırlık aşamaları çok daha kolay yapılmaktadır. Sizin seçtiğiniz uygulanacak olan baskı beton modeline uygun olan beton kalıplarının seçilmesinden sonra artık saha çalışmaları başlayabilmektedir.